Hekimsen’den enflasyon açıklaması


Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (Hekimsen) Mayıs Ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada “memurların aldığı zamlar eriyip gidiyor” vurgusunda bulundu.

Enflasyon verilerini paylaştı

X Platformundan TÜİK’in enflasyon verilerine yönelik açıklama yapan Hekimsen, “2024 Mayıs ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) enflasyonu, aylık bazda %3,37, yıllık bazda ise %75,45 olarak açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2024 yılı enflasyon oranları şu şekilde kaydedildi: Ocak ayı: %6,7, Şubat ayı: %4,53, Mart ayı: %3,16, Nisan ayı: %3,18, Mayıs ayı: %3,37. Bu veriler ışığında, yılın ilk beş ayındaki toplam enflasyon oranı %22,72’ye ulaştı. Bu durum, kamu personelinin aldığı zamların erimesine neden oldu. Beş aylık enflasyon ortalamasından %15’lik toplu sözleşme zammı mahsup edildiğinde, Mayıs ayında %17,38 enflasyon farkı oluştu. Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından, Temmuz ayında kamu personelinin alacağı enflasyon farkı da netleşecek. Merkez Bankası ve piyasa katılımcılarının beklentileri göz önüne alındığında, kamu personelinin Temmuz ayında alacağı zam oranının %20 bandında gerçekleşmesi bekleniyor.” dedi.  (BSHA- Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak : BSHA
Kaynak Sayfa :
https://www.bsha.com.tr/hekimsenden-enflasyon-aciklamasi/

Beyaz eşya servis sitesi satılık

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Edin

Bakan Tekin: Yeni Müfredat İçin Çok Az Geri Dönüş Aldık!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin NTV’de katıldığı canlı yayında Ahmet Ergen’in sorularını yanıtlayarak, müfredat değişikliği, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir