Türkmenistan’da ticaret bilgi portalı hizmet verecek

Türkmenistan’da ticaret bilgi portalı hazırlandı ve 3 Nisan tarihinde yürürlüğe girecek. Bunun için Yıldız otelinde basın toplantısı düzenlenecek. Basın toplantısına Türkmenistan Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakan Yardımcısı Kerimberdi Kurbanov, Avrupa Birliği’nin Türkmenistan Temsilcisi Diego Ruiz Alonso ve diğer yetkililer katılacak.

Çevrimiçi platform, öncelikle ihracatçılar, ithalatçılar, gümrük komisyoncuları, nakliye komisyoncuları ve taşıyıcılar için faydalı olacaktır.

Potansiyel yerli ve yabancı yatırımcılar, kalkınma ortakları ve uluslararası kuruluşların yanı sıra devlet yetkilileri, bilim adamları ve araştırmacılar gerekli bilgileri kendileri için bulacaktır.

Dijital pazar yeri, Türkmenistan’ın DTÖ’ye katılımını ve özellikle ticareti kolaylaştırma protokolünün uygulanmasını ve bu kuralların internette yayınlanmasını kolaylaştırmak ve böylece KOBİ’lere şeffaf bilgi sağlamak için tasarlanmıştır.

Kaynak : https://www.atavatan-turkmenistan.com
Kaynak Sayfa : https://www.atavatan-turkmenistan.com/tr/turkmenistanda-ticaret-bilgi-portali-hizmet-verecek/

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Edin

Türkmenistan-Afganistan İş Forumu: Sınıraşan su kaynaklarının rasyonel kullanımı değerlendirildi

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta pazartesi günü düzenlenen Türkmenistan-Afganistan İş Forumu sırasında, sınıraşan sular da dahil olmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir